Чернівецька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Заклади, що надають послуги психологічної реабілітації

Одним з пріоритетів діяльності Міністерства у справах ветеранів залишається реалізація програм психологічної реабілітації ветеранів АТО. 

Це - надзвичайно важливий напрямок роботи від якого залежить успішність процесу повернення ветерана до мирного життя  в соціумі.  

За результатами дослідження «Ефективність мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій» організованого Українською фундацією громадського здоров’я», за підтримки Фонду ООН,    близько 57% ветеранів потребують психологічно підтримки. 

Також дослідження показало, що учасники бойових дій найчастіше потребують психологічної допомоги через конфлікти у родині  – 54%, психосоматичні прояви стресу (порушення сну, апетиту, тривожність) – 24%, неконтрольовані приступи агресії – 12%, думки про суїцидальну поведінку/самоушкодження  –  6% та проблеми з надмірним вживанням психоактивних речовин – 4%.   

Нині в Україні під подвійним підпорядкуванням  Мінветеранів та МОЗ  працюють Центри соціально-психологічної реабілітації. Вони  надають кваліфіковану психологічну, соціальну, реабілітаційну та інформаційно-консультаційну допомогу ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. 

Минулого року послугами центрів соціально-психологічної реабілітації скористалися 13 004 учасників АТО та 12 205 членів їх сімей.  

Послуги із психологічної реабілітації учасникам АТО/ООС та постраждалим учасникам Революції Гідності надають установи, організації, заклади незалежно від форми власності, фізичні особи - підприємці, які включені до переліків суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації регіональними та місцевими органами соціального захисту населення.

У 2020 році коштом бюджетної програми „Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя” пройти психологічну реабілітацію зможуть понад 6 тисяч ветеранів.

Департамент реабілітації та медичного забезпечення, телефон для довідок: +38(063) 230-23-25.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь