Чернівецька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Задекларувати знайдену зброю та отримати відповіді на питання, щодо декларації зброї можна у 7 підрозділах Чернівецького району:

Дата: 04.12.2024 15:09
Кількість переглядів: 32

Фото без опису25 листопада вступив в дію Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", згідно з яким можна задекларувати незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси й залишити їх у себе. 

В Чернівецькому районі задекларувати знайдену зброю та отримати відповіді на питання, щодо декларації зброї можна у 7 підрозділах, зокрема:

• Чернівецьке районне управління поліції

(м. Чернівці, вул. Мангеймська, 19 (Білоусова), т. 102, або 050-679-46-59;

• Відділення поліції №1 (м. Сторожинець) вул.Гвардійська, 3;

• Відділення поліції №2 (м. Кіцмань) вул. Незалежності, 48;

• Відділення поліції №3 (м. Заставна) вул. Незалежності, 67;

• Відділення поліції №4 (м. Герца), вул. Г. Асакі, 19;

• Відділення поліції №5 (м. Глибока), вул.10-ї Річниці Незалежності, 10;

• Відділення поліції №6 (м. Новоселиця), вул. 28 червня, 7.

 

Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.

 

Як задекларувати знайдені зброю та боєприпаси?

Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси — необхідно негайно повідомити про знахідку у поліцію за номером 102. Протягом 24 годин необхідно визначитись що робити зі зброєю: задекларувати та залишити собі або ж добровільно здати правоохоронцям. Для цього треба звернутися до найближчого підрозділу поліції.

Крім цього, що після того, як люди зроблять цей телефонний дзвінок, у патрульних поліцейських до них питань виникати не буде.

Перевозити знайдену зброю потрібно в незарядженому стані та приховано від інших людей. При цьому заборонено розбирати її та боєприпаси до неї й демонструвати або ж передавати іншим людям, крім правоохоронців.

 

Які документи необхідні для декларування та як проходить процедура?

Під час декларування поліцейський огляне зброю та перевірить отримані відомості. Далі її візьмуть на облік. Після роз'яснення правил безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї, а також відповідальності з їх порушення — декларанту повернуть знахідку та документи до неї.

Після цієї процедури знайдена вогнепальна зброя та боєприпаси вважатимуться законними. Зберігати їх можна по місцю проживання декларанта протягом дії воєнного стану. Після його закінчення, зброю необхідно здати поліції протягом 90 днів та за бажанням можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальні зброї, аби вже поставити її на облік або реалізувати (продати через спеціалізовані магазини) як зброю, що дозволена до використання та зберігання, а також зробити масогабаритні макети зброї для зберігання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь