Шановні краяни! Зверніть увагу на внесені зміни до прикордонного режиму: набрала чинності постанова Кабміну.

Дата: 25.01.2024 11:58

Фото без описуКабінет Міністрів уніс зміни до постанови від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим».

Відповідна постанова від 7 грудня 2023 року № 1292 набрала чинності 14 грудня.

Відтепер в'їзд та перебування лише зі спеціального дозволу.

До Закону України «Про державний кордон України» від 24 лютого 2023 року № 2952-IX були внесені зміни. Зокрема йдеться про  доповнення Закону статтею 24, якою визначено порядок в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

Додамо, прикордонна смуга - це ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм, завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Відтепер відповідно до внесених змін вводяться спеціальні дозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

Такий документ видають органи Державної прикордонної служби України. У нашому регіоні – Чернівецький 31-ий прикордонний загін. Дозвіл надається на безоплатній основі упродовж 10 робочих днів з дня надходження звернення від громадянина або організації.

До прикладу наведемо місто Сокиряни Дністровського району та село Тарасівці у Чернівецькому районі, які розташовані у прикордонних смугах.

Перебувати на відкритих територіях цих населених пунктів: у лісах, угіддях, у 5-тикілометровій зоні вздовж кордону з Молодовою без дозвільних документів заборонено.

Звернення на отримання дозволу має містити:

1) прізвище, ім’я та по батькові особи, дата народження, громадянство (підданство) особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги, реквізити документа, що посвідчує її особу, місце проживання (місце перебування), засоби зв’язку;

2) вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск) та строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);

3) мета та правові підстави для отримання дозволу.