​​​​​​​Всупереч війні Україна продовжує реформу децентралізації та територіальної організації влади

Дата: 18.10.2023 10:28

Впровадження ефективної системи багаторівневого управління відповідно до європейських стандартів є важливою частиною шляху нашої держави до європейської інтеграції.

Фото без опису

Створення сильної системи місцевого управління, здатної забезпечити громадян якісними послугам, та система відповідальності за прийняті рішення підвищить довіру громадян та покращить їх якість життя в місті або селі.

Уже були зроблені важливі кроки у покращенні місцевого управління. Органи місцевого управління отримали нові повноваження та ресурси для їх реалізації.

«Наступний крок – створення збалансованої системи багаторівневого управління, - зазначає Олександр Кубраков, віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, тариторій та інфраструктури України. – Ми прагнемо побудувати пропорційну, чітку, прозору, зрозумілу систему забезпечення законності. При цьому для нас важливо це зробити, не втручаючись у внутрішню автономію місцевого управління».

У фокусі уваги також вироблення основних орієнтирів перехідного періоду від системи управління в рамках правового режиму воєнного стану до звичайного (цивільного) правового режиму багаторівневого врядування після припинення або скасування воєнного стану.