Жінки медики та фармацевти можуть і надалі вільно виїжджати за кордон

Дата: 04.10.2023 10:21

Напередодні 1 жовтня ширилися чутки щодо неможливості подальшого виїзду за кордон для жінок-медиків та жінок-фармацевтів.

Фото без опису

Ну що ж, як і всі попередні рази нагадуємо вам про інформаційну гігієну і констатуємо факт: жінки медики та фармацевти, можуть і надалі вільно виїжджати за кордон, в незалежності від того, стоять вони на військовому обліку чи ні (наразі обмеження на перетин кордону діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади).

Нагадуємо, що жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які досі не перебувають на військовому обліку, мають на нього стати. Для цього вони мають 3 роки - до 31 грудня 2026 року.

Військовий облік жінок медиків та фармацевтів - НЕ нова норма. Вона діє ще від 1992 року. Але на жаль, працювала недосконало, тому частина медиків у військовому обліку не враховані. Для держави вкрай важливо мати узагальнені дані про наявний резерв медиків, особливо в умовах війни.

Нагадуємо, що постановка на військовий облік НЕ дорівнює мобілізації.

Міністерство охорони здоров'я України