Укриття в школах та лікарнях можна будувати без окремого відведення землі
Законодавством не передбачено окремого цільового призначення земельної ділянки або функціональної зони у містобудівній документації для будівництва захисних споруд.
Під час проєктування укриттів замовники будівництва мають визначати місткість кожної захисної споруди відповідно до кількості осіб, що перебувають на об’єкті та зможуть користуватись захисною спорудою. Про це йдеться у пункті 6.11 ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту».
Під час проєктування має враховуватись функціональне призначення об’єкта. До прикладу, це може бути лікарня, заклад освіти чи будь-який інший громадський заклад. У такому випадку замовник може проєктувати укриття на ділянках у межах наявної забудови. Додаткове чи окреме формування ділянок для будівництва таких захисних споруд законодавством не вимагається.
Нагадаємо, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило посібник для спорудження укриттів у дитсадках і школах. Ключова мета – допомогти органам місцевого самоврядування як замовникам будівництва розібратись із видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами. Завантажити посібник можна за посиланням
https://bit.ly/ПОСІБНИК_УКРИТТЯ