Про відповідальність за мобінг працівника на робочому місці
Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці роз’яснює:
мобінг (цькування) - це тривалі умисні дії роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі, гідності, ділової репутації когось із колег.
Зазвичай, мобінг працівника на робочому місці відбувається з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків.
Проявляється мобінг у формі психологічного або економічного тиску для створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери у трудовому колективі щодо когось із працівників.
Роботодавцям, працівникам, які долучаються до цькування свого колеги, варто знати: за мобінг передбачена відповідальність, зокрема, адміністративна.
• для працівників - за перше правопорушення - штраф від 850 до 1700 гривень або 20-30 годин громадських робіт;
на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб - від 1700 до 3400 гривень або 30-40 годин громадських робіт;
• за друге порушення упродовж року, або коли мобінг вчинено групою осіб - штраф на громадян від 1 700-3400 гривень або 30-50 годин громадських робіт;
на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб - від 3 400-6800 гривень або 40-60 годин громадських робіт.
УВАГА!
Якщо мобінг призвів до моральних страждань і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя та професійної діяльності, то з роботодавця може бути стягнута моральна шкода на користь такого працівника.
Якщо мобінг призвів до погіршення здоров’я працівника, то це є підставою для відшкодування йому витрат на лікування.
Актуальна інформація на порталі: https://www.pratsia.in.ua/