Про відповідальність за мобінг працівника на робочому місці

Дата: 13.09.2023 14:35

Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці роз’яснює:

мобінг (цькування) - це тривалі умисні дії роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі, гідності,  ділової репутації когось із колег.

Фото без опису

Зазвичай, мобінг працівника на робочому місці відбувається з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків.

Проявляється мобінг у формі психологічного або економічного тиску для створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери у трудовому колективі щодо когось із працівників.

Роботодавцям, працівникам, які долучаються до цькування свого колеги, варто знати: за мобінг передбачена відповідальність, зокрема, адміністративна.

• для працівників - за перше правопорушення - штраф  від 850 до 1700 гривень або 20-30 годин громадських робіт;

на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб -  від 1700 до 3400 гривень або 30-40 годин громадських робіт;

• за друге порушення упродовж року, або коли мобінг вчинено групою осіб - штраф на громадян від 1 700-3400 гривень або 30-50 годин громадських робіт;

на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб -  від 3 400-6800 гривень  або 40-60 годин громадських робіт.

УВАГА!

Якщо мобінг призвів до моральних страждань і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя та професійної діяльності, то з роботодавця може бути стягнута моральна шкода на користь такого працівника.

Якщо мобінг призвів до погіршення здоров’я працівника, то це є підставою для відшкодування йому витрат на лікування.

Актуальна інформація на порталі: https://www.pratsia.in.ua/