Нові державні будівельні норми: укриття для всіх без винятку

Дата: 06.09.2023 10:25

В Україні з листопада набирають чинності і стануть обов’язковими для дотримання під час нового будівництва або реконструкцій нові державні будівельні норми «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023).

Фото без опису

Відповідно до документа, усі проєкти з відбудови шкіл, лікарень, садочків мають передбачати правильно облаштовані захисні споруди. Останні мають відповідати стандартам безбар’єрності, зокрема, фізичної.

Тобто, бути обладнані пандусами (якщо їх облаштування неможливе, то підйомними пристроями та механізмами). Мати візуальну та тактильну навігацію, контрастне маркування на сходах та порогах.

Рекомендується використовувати матеріали із світловідбивальними властивостями, аби легше орієнтуватися в укритті під час можливої відсутності світла.