Остерігайтесь псевдопродавців та знайомств в інтернеті: поліція наголошує, що зловмисники все частіше ошукують онлайн

Дата: 03.08.2023 09:56

В інтернеті все частіше можна натрапити на шахраїв. Зловмисник може замаскуватися як продавцем, покупцем, так і вашим знайомим.

Поліцейські закликають громадян не перераховувати гроші невідомим особам, які під приводом дружби чи романтичних стосунків втираються в довіру та під різноманітними приводами просять надіслати гроші.

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих чи малознайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів на невідомі рахунки. Будьте обачними та перевіряйте інформацію в офіційних джерелах та установах про надходження «коштовних посилок», «отримання виграшу» чи «цінного призу» тощо.

● Ознаки псевдопродавців в онлайн-торгівлі:
-пропонує занадто занижену вартість товару;
-не погоджується на покупку з післяплатою або просить -перерахувати часткову оплату на картку;
-поспішає з оплатою товару;
-надсилає договір поставки замовленого товару, щоб викликати довіру;
-переводить спілкування з особистого кабінету на сайті дошки оголошень у месенджер;
-надсилає скорочені посилання нібито на сайт для оформлення послуги;
-просить вас зняти ліміт з картки для проведення оплати, адже йому про це надійшло сповіщення від банку;
-попереджає, що зараз вам надійде смс-повідомлення для підтвердження замовлення, оформлення послуги чи оплати товару.

● Пам’ятайте! Шахраї можуть створювати ілюзію роботи справжнього магазину:
-швидко відповідати на повідомлення;
-допомагати підібрати розмір;
консультувати з приводу характеристик товару;
-обіцяти швидку доставку.

● Лайфхаки безпечних онлайн-покупок:
Користуйтеся віртуальною карткою для покупок онлайн. Перераховуйте на неї тільки ту суму, яка необхідна для покупки.

Перевірте продавця/покупця на сервісі Кіберполіції "STOP FRAUD" або перевірте сайт, послугами якого збираєтесь скористатися, на наявність в списку шахрайських сайтів через сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink.

● Тримайте в секреті:
-тризначний номер на звороті картки,
-коди банків та мобільних операторів,
-паролі до інтернет-банкінгу.

Поліція застерігає! Обережно шахраї!

Купуй лише в перевірених інтернет-магазинах

Джерело: www.mvs.gov.ua