Пояснюємо деколонізацію: УІНП підготував інфографіку про те, як буде реалізовуватися закон

Дата: 08.06.2023 16:40

З 27 липня 2023 року набуде чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Він задає правову рамку для процесу, який активно триває в Україні вже понад рік та отримав назву «деколонізація».

Наразі символи-назви та памʼятні знаки, які вважаються маркерами російської імперської політики, усуваються з публічного простору рішеннями органів місцевого самоврядування.

З 27 липня, тобто менш ніж за 2 місяці, набудуть чинності визначені законом критерії, механізми і терміни деколонізації.

Український інститут національної пам'яті створив інфографіку, в якій пояснює основні положення закону про деколонізацію та звертає увагу на найбільш чутливі моменти.

Ознайомитися з інфографікою можна за посиланням