Кожна громада може отримати субвенцію на створення служби підтримки осіб, які постраждали від насильства

Дата: 08.06.2023 16:13

Кабінет міністрів України затвердив постанову № 559 від 2 червня цього року, якою визначив "Порядок та умови надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі".

Фото без опису

Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Субвенція спрямовується на реконструкцію, реставрацію, добудову, капітальний та поточний ремонт наявних приміщень, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю,  для облаштування нових притулків, денних центрів соціально-психологічної допомоги, спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Серед  умов надання субвенції – відсутність ведення на відповідній території воєнних (бойових) дій; спроможності суб’єкта подання пропозицій забезпечити належне подальше функціонування утворених за рахунок субвенції притулків, денних центрів, консультативних служб, а також спроможність використати в повному обсязі субвенцію до кінця 2023 року.

З повним текстом постанови «Порядок та умови надання субвенцій на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України за посиланням.