Створення інклюзивного освітнього середовища — одне з повноважень засновника закладу освіти

Дата: 30.05.2023 08:55

Інклюзивне освітнє середовище — сукупність умов, способів і засобів їх реалізації для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб та можливостей.

Розумне пристосування — запровадження, якщо це потрібно в конкретному випадку, необхідних модифікацій і адаптацій з метою забезпечення реалізації особами з особливими освітніми потребами конституційного права на освіту нарівні з іншими особами.

Фото без опису

Універсальний дизайн у сфері освіти — дизайн предметів, навколишнього середовища, освітніх програм та послуг, що забезпечує їх максимальну придатність для використання всіма особами без необхідної адаптації чи спеціального дизайну.

Фото без опису

Засновники закладів освіти мають змогу здійснити самооцінювання рівня забезпечення інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування через показники, запропоновані в пораднику «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти»👉 https://bit.ly/3OKtjqb

Фото без опису

Джерело: Верховна рада України, Міністерство фінансів.