МОН надає роз'яснення щодо коментарів стосовно переходу на 12-річну систему шкільної освіти в Україні

Дата: 25.04.2023 09:21

У зв'язку зі коментарями у соціальних мережах та зверненнями, що надходять до МОН стосовно теми про перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні, інформуємо таке.

Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році як частина реформи НУШ. Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено.

Освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, – це однозначно великий виклик для української системи освіти. МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для розв’язання проблем, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядають.

Нагадаємо, у МОН презентували та обговорили проєкт Концепції позашкільної освіти в умовах воєнного стану.

mon.gov.ua