Уряд ухвалив постанову, в межах якої передбачається утворення позаштатних військово-лікарських комісій (ВЛК), які функціонуватимуть на базі цивільних медичних закладів.

Дата: 19.04.2023 08:30

Всі послуги, які входять до пакету програми Медгарантій будуть безкоштовними для тих хто проходить ВЛК. Зокрема, за рахунок держави покриватимуться:

- проведення лабораторних та інструментальних досліджень;

- направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для проведення необхідних

консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;

- оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

Щоб отримати безоплатні послуги на базі цивільного медичного закладу, громадянин, який проходить ВЛК, повинен мати один із наступних документів:

- картку обстеження та медичного огляду;

- картку медогляду кандидата на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти Міноборони;

- картку медогляду призовника;

- направлення керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За матеріалами МОЗ