Верховна Рада України прийняла Закон щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги

Дата: 11.04.2023 09:45

10 квітня 2023 року Верховною Радою України прийнято в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги (реєстр. №7473-д від 09 серпня 2022 року).

Законопроектом пропонується внести ряд змін до більш ніж тридцяти законодавчих актів з метою приведення термінології до цих законодавчих актів у відповідність із Конституцією України, забезпечення ефективної реалізації в умовах воєнного стану права на отримання безоплатної правничої допомоги широкого кола осіб через обов’язкову участь адвоката у справах, зокрема що стосуються прав дітей, осіб з інвалідністю, осіб, які постраждали від торгівлі людьми, осіб визнаних судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, шляхом спрощення механізму організації надання такої допомоги.

Прийнятий Верховною Радою України Закон сприятиме ефективному врегулюванню, зокрема в умовах воєнного стану, правовідносин у сфері захисту прав людини та належного доступу до правосуддя.