Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо унормування конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури та формування базової мережі закладів культури

Дата: 11.04.2023 08:35

Верховна Рада України 10 квітня 2023 р. прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо унормування конкурсної процедури призначення керівників комунальних закладів культури та формування базової мережі закладів культури (реєстр. №8216).

Метою акта є спрощення процедури призначення керівників комунальних закладів культури в населених пунктах з чисельністю жителів до 5 тисяч осіб і створення більш зрозумілої системи отримання погодження на виключення закладу культури з базової мережі, його реорганізацію чи ліквідацію. Також проектом передбачено скасування неактуальної норми щодо проведення атестації в театрах.

Законопроектом пропонується:

•         визначити право призначення керівників комунальних закладів культури в населених пунктах з населенням до 5 тисяч жителів без обов’язкового проведення конкурсного добору;

Фото без опису

•         уточнити норму щодо центральних органів виконавчої влади, які мають погоджувати виключення закладів культури з базової мережі, їхню реорганізацію чи ліквідацію, а також центрального органу виконавчої влади, що підтримує в актуальному стані базу даних щодо базової мережі закладів культури;

•         удосконалити норму щодо збирання та використання адміністративних даних про діяльність театрів;

•         скасувати норму щодо проведення атестації в театрах.

Прийняття законопроекту матиме позитивний вплив на працівників закладів культури та органи місцевого самоврядування. Так, реалізація акта, зокрема, забезпечить зменшення витрат часових та людських ресурсів для проведення конкурсів добору на посади керівників комунальних закладів культури й допоможе створити більш зрозумілу систему отримання погодження на виключення закладу культури з базової мережі, його реорганізацію чи ліквідацію.