11 квітня Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

Дата: 11.04.2023 08:19

11 квітня Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, весь світ віддає данину скорботній пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.

11 квітня 1945 року американські військові звільнили один із головних нацистських таборів – Бухенвальд.

Останній в’язень вийшов з його воріт із відомим відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”.

Довідавшись про наближення військ, в’язні різних національностей з 18 країн світу підняли повстання.

Через табір за 8 років його існування пройшло близько 250 тисяч людей, майже 50 тисяч з яких загинуло.

За час свого перебування при владі нацисти створили на території Третього Рейху й окупованих землях 1634 табори та їх зовнішні філії.

Система таборів слугувала для ізоляції, знищення або використання праці ув’язнених і полонених. Через них пройшли мільйони людей різних національностей, велика частина з них загинула у газових камерах, під час медичних експериментів, нелюдських умов утримання чи виснажливої роботи.

Тисячі українців опинилися за колючим дротом нацистських фабрик смерті, розташованих як на українській території, так і поза її межами.

Вшановуємо та пам’ятаємо подвиг борців антифашистського опору. Висловлюємо повагу людям, на долю яких випали неймовірні муки і страждання.Фото без опису