Про надання пропозицій та формування спроможної мережі закладів охорони здоров'я Чернівецького району говорили сьогодні на нараді при начальнику районної військової адміністрації Дмитрові Козарійчуку
Про надання пропозицій та формування спроможної мережі закладів охорони здоров'я Чернівецького району говорили сьогодні на нараді при начальнику районної військової адміністрації Дмитрові Козарійчуку з головами територіальних громад та головними лікарями закладів охорони здоров’я району.
Основна увага була приділена питанню роботи закладів охорони здоров'я та їх відповідність Переліку мінімальних (базових) напрямів медичного обслуговування відповідно до постанови КМУ від 28 лютого 2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров'я».
Про спроможність забезпечення напрямів медичного обслуговування, як кластерних закладів охорони здоров'я госпітального округу Чернівецького району (КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради, КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» та КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування») доповідали начальник управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради Наталія Калмикова, генеральний директор КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Володимир Хромюк, керівник КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександр Войцеховський.
Також присутні обговорили питання щодо спроможності забезпечення напрямів медичного обслуговування, як загальних закладів охорони здоров'я госпітального округу Чернівецького району.
Підсумовуючи нараду, начальник районної військової адміністрації Дмитро Козарійчук наголосив на те, що госпітальні кластери мають функціонувати з метою забезпечення територіальної доступності до якісної медичної та реабілітаційної допомоги населенню, зокрема під час надзвичайних ситуацій, надзвичайного чи воєнного стану.
Формування госпітальних округів означає, що більше не буде поділу на обласні, міські, районні лікарні. Натомість будуть надкластерні, кластерні і загальні. Разом з мережею медзакладів, що надають первинну медичну допомогу і центром екстреної допомоги та медицини катастроф вони сформують спроможну мережу закладів охорони здоров’я (госпітальний округ – це область, госпітальний кластер – це район).