Чернівецька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформація щодо реалізації державної програми «Доступні ліки» на території Чернівецького району

Дата: 22.11.2022 15:33
Кількість переглядів: 166

Фото без описуНа виконання пункту 12 абзацу 2 Розділу ІІІ протоколу наради від 10 листопада 2022 року під керівництвом Прем'єр-міністра України Шмигаля Д.В. про надання медичних послуг та порядку відпуску безоплатних ліків за державною програмою «Доступні ліки» за відповідними інформаційними матеріалами, розробленими Мінреінтеграції разом з МОЗ та НСЗУ.

Програма «Доступні ліки» працює й під час воєнного стану, як на території України, так і, зокрема, на території Чернівецького району. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Наразі пацієнти можуть отримувати «доступні ліки» в аптеці як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від наявності декларації з ним.

Зважаючи на наявність/відсутність препаратів інсуліну, лікарям дозволяється, виписуючи паперові рецепти, зазначати не торгові назви препаратів.

Рецепти на інсуліни виписуються щонайменше на місяць у період воєнного стану.

Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт – і номер рецепта та код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта.

Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно:

для отримання ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу звернутися:

  • до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;
  • до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання), терапевта чи педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі.

Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне; якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки – слід звертатися до психіатра; епілепсії – до психіатра або невролога; якщо пацієнтові потрібно прописати першу схему лікування інсуліном, то це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить також він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар; проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнту ліки. Про те, яку інформацію має містити рецепт на «доступні ліки» детальніше – за посиланням.

З цим рецептом пацієнт може звернутися до  аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.

Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Що стосується аптек, в яких наявні препарати інсуліну, їхній перелік знаходиться за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qyt8gy8oc6M6aBqmnDRVjTLOYUtYgj1yg0iQ3vquPlE/edit#gid=1139995851 . Також аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua та geoapteka.ua.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь