РЯТУВАЛЬНИКИ БУКОВИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ АГРАРІЇВ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРОТИПОЖЕЖНИХ ЗАХОДІВ

Дата: 14.07.2022 13:26

Фото без описуНа території Чернівецького району розпочалась зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат, рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових. Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

З метою недопущення виникнення пожеж у період жнив, нагадуємо основні вимоги правил пожежної безпеки при збиранні врожаю:
- до початку збирання врожаю вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками;

- трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
- перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
- у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
- не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах.

- суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами! Водії повинні пам’ятати, що не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Окрім того, нагадуємо - випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладенням штрафів:

- на громадян - від 3 060 до 6 120 грн;

- на посадових осіб - від 15 300 до 21 420грн.

Якщо ви помітили загоряння на полях, відкритих територіях, узбіччях доріг – негайно телефонуйте за номером  101.

Чернівецьке районне управління

ГУ ДСНС України