Чернівецька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує:

Дата: 30.06.2022 09:35
Кількість переглядів: 106

Податківці консультують з ПДВ

Чи можуть бути включені до обрахунку суми бюджетного відшкодування суми ПДВ, включені до складу податкового кредиту за операціями з придбання товарів, знищених внаслідок бойових дій та як використовуюються такі суми ПДВ?

Відповідно до п.п. 69.29 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, суми ПДВ, включені до складу податкового кредиту при здійсненні операцій з придбання товарів, які у подальшому були знищені, (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного стану, не включаються до обрахунку суми бюджетного відшкодування.

Такі суми ПДВ, зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до їх повного погашення за рахунок податкових зобов’язань.

Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/590192.html.

 

30 червня 2022 року граничний строк сплати

Акцизного податку за травень 2022 року (п. 57.1 ст. 57 та п.п. 222.1.1 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України)

Військового збору з нарахованого, але не  виплаченого доходу за травень 2022 року (п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п. 16підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України)

Єдиного податку платниками єдиного податку третьої групи за ставкою єдиного податку у розмірі 2 відсотків доходу за травень 2022 року (п. 57.1 ст. 57 та п.п. 9.6 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України)

Плати за землю земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки  державної  або  комунальної  власності)  (крім  громадян)  за  травень 2022 року (п. 287.3 та п. 287.4 ст. 287 Податкового кодексу України)

Податку на додану вартість за травень 2022 року (п. 57.1 ст. 57 та п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України)

Податку на доходи фізичних осіб :

-із загальної суми доходів у вигляді процентів, нарахованих за травень 2022 року на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці (п. 170.4 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));

-з нарахованого, але не виплаченого доходу  за  травень  2022  року  (п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Кодексу)

Подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за податковий (звітний) 2021 рік (п.п. 49.18.7 п. 49.18 та п. 49.19 ст. 49 Податкового кодексу України)

Частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2021 рік (частина п’ята ст. 11 Закону  України  від  21  вересня 2006  року № 185-V «Про управління об’єктами державної власності»)

Рентна плата

- за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за травень 2022 року (п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));

- за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2022 року (п. 257.5 ст. 257 Кодексу);

- за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за травень 2022 року (п. 257.5 ст. 257 Кодексу);

- за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за травень 2022 року (п. 257.5 ст. 257 Кодексу)

Термін приведення у відповідність показників декларацій з податку на додану вартість за лютий – березень 2022 року

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що Законом України від 12.05.2022 року № 2260 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" встановлено, що тимчасово за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів чи послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано ПН чи РК, платники податку включають до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі наявних у платника первинних документів.

Тобто, платники ПДВ зобов’язані забезпечити до 15 липня 2022 року реєстрацію ПН чи РК,граничний термін реєстрації яких припадає на періоди з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, та уточнити, тобто привести у відповідність податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних ПН чи РК, зареєстрованих в ЄРПН.

 

Строк давності щодо заборгованості по єдиному соціальному внеску не застосовується

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадує, що відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464). Тобто граничний термін сплати ЄВ для таких платників – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

Згідно з п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 у разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем (п. 6 розд. ІV Інструкції № 449). ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

Підпунктом 2 п. 2 розд. VІІ Інструкції № 449 визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ на платників, які допустили зазначене порушення у період:

до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відс. своєчасно не сплачених сум;

починаючи з 01 січня 2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частини десята та тринадцята ст. 25 Закону № 2464).

Відповідно до част.16 ст.25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум заборгованості, штрафів та нарахованої суми пені по єдиному внеску не застосовується.

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: [email protected] (для публічних запитів);

e-mail: [email protected] (для листування зі ЗМІ)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь