РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ДОПУСКАТИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ

Дата: 12.04.2022 15:53

Фото без описуЩорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі, навколишньому середовищу, спричиняють пожежі господарських та житлових будівель, та найгірше,  стають причиною людської загибелі.

Лише з початку 2022 року на території Чернівецького району виникло 427 пожеж в природних екосистемах, внаслідок яких було знищено 18 господарських будівель та 1 житловий будинок, 1 людину було травмовано та 1 особа загинула.

Така статистика, очевидна ознака того, що громадяни Чернівецького району нехтують закликами рятувальників не провокувати пожежі та продовжують порушувати елементарні правила безпеки та вимоги чинного законодавства.

Тому, рятувальники Чернівецького району, в черговий звертаються до краян з вимогою дотримуватись наступних правил:

• Не спалювати рослинні залишки на прибудинкових ділянках, сільськогосподарських угіддях, полях чи інших відкритих територіях;

• Не створювати смітники та не спалювати сміття;

• Не кидати у непогашені сірники та недопалки на землю чи узбіччя доріг;

• Не розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• Не дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Окрім того, нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян накладається штраф у сумі від 3060 до 6120 гривень, а на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 6120 до 12240 гривень, на посадових осіб від 21420 до 30600 гривень.

Шановні громадяни!

Якщо ви помітили згорання негайно телефонуйте за номером 101