Пам’ятаємо!

Дата: 20.01.2022 11:30

День 20 січня 2015 року у Донецькому аеропорту почався з невдалої спроби прориву до нового терміналу групи командира 90-го батальйону Олега Кузьміних. До місця призначення доїхала лише одна МТ-ЛБ, де більшість її особового складу героїчно загинула.

19 січня терористи вперше підірвали термінал, скинувши туди мішки з вибухівкою. Вибух був настільки потужним, що стіни склалися, зірвало дах і перекриття.  Споруда проглядалася наскрізь

20 січня о 14 годині 56 хвилин пролунав другий вибух у новому терміналі. Близько трьох тонн тротилу і три поверхи терміналу перестали існувати.   В цей день зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони Донецького аеропорту  –  загинули  48 військовослужбовців  Збройних Сил України.

Бої на території Донецького аеропорту тривали 242 дні з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. За цей час загинули 109 воїнів і майже 500 зазнали поранень, а оборона летовища стала символом мужності, незламності та бойового духу українських воїнів.

Слава воїнам-героям!

Вічна память загиблим захисникам Донецького аеропорту!