12 січня, наша країна відзначає День українського політв'язня
12 січня, наша країна відзначає День українського політв'язня – у пам’ять про хвилі репресій радянських часів та на знак вимоги звільнити всіх сучасних політв'язнів-українців.
Сьогодні виповнилося 50 років від дня найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів, коли одночасно було заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху, і розпочався так званий «генеральний погром» українського шістдесятництва.
12-14 січня 1972 року були заарештовані всі відомі дисиденти України: у Києві – Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба; у Львові – В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець, трохи пізніше – Ігор Калинець та інші. Наступна хвиля арештів відбулася у квітні-травні 1972 року.
У 2014 році, дуже подібний за своєю сутністю до радянського періоду, російський режим окупував український Крим і розв’язав криваву війну на сході України. Але українська нація, яка виросла з патріотичних паростків громадянського суспільства, змогла дати відсіч агресору. Проте на окупованих територіях розгорнувся маштабний терор проти українців і кримських татар.
Україна з сумом відзначає День українського політв’язня, день невдалої спроби придушити вільний український дух, який, як фенікс, щоразу відроджується з попелу і стає міцнішим, і нині ми подумки з тими, хто сьогодні перебуває в неволі.