Дата: 17.12.2021 17:40

Голова районної державної адміністрації Дмитро Козарійчук провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії районної державної адміністрації, під час якої проаналізовані результати проведених заходів а також недоліки, які виникають під час ліквідації та локалізації спалаху вірусу та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней.

За результатами засідання комісії було прийнято відповідні рішення, зокрема, запровадити у радіусі 5 км від межі спалаху, а саме в селах Опришени, Станівці, Привороки, Тарашани жорсткий карантин.

Зазначимо, африканська чума свиней є інфекційною вірусною хворобою свійських і диких свиней. Захворювання не загрожує людям, хворіють лише свині. Вірус не переноситься повітрям, і потрапити до тварини може тільки при безпосередньому контакті. Вилікувати захворювання неможливо, тому єдиний метод боротьби із захворюванням — умертвляти й спалювати хворих свиней для запобігання поширення вірусу.