РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ!

Дата: 09.11.2021 12:11

Фото без описуЗ початку 2021 року в житлових секторах Чернівецького району виникло 304 пожежі під час яких вогнем було знищено 53 будівлі. Уникнути таких значних збитків можливо, за умови вчасного та правильного використання громадянами первинних засобів пожежогасіння, а саме – вогнегасників.

Найбільш розповсюдженими, через свою універсальність, є вуглекислотні та порошкові вогнегасники.

Згідно Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників будинки і приміщення різного призначення мають бути оснащені переносними або пересувними вогнегасниками.

Тому, рятувальники чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області закликають буковинців подбати про оснащення власних помешкань вогнегасниками та нагадують порядок їх використання.

Під час використання вогнегасника необхідно:

1. Зірвати пломбу.
  2. Висмикнути чеку.
  3. Стати до осередку займання з навітряної сторони.
  4. Розтруб або шланг вогнегасника направити в осередок пожежі на відстані не менше 1,5 м.
  5. Натиснути на важіль (відкрити вентиль) і приступити до гасіння.

Важливо:

• Не можна триматися за розтруб вуглекислотного вогнегасника голими руками, оскільки суміш при виході охолоджується до -70, тому приступаючи до гасіння обов’язково одягніть цупкі рукавиці.
  • Не варто гасити вуглекислотним вогнегасником одяг, що зайнявся на людині, оскільки вогнегасна речовина призводить до обморожень оголених ділянок шкіри.
  • Під час гасіння вогнегасником електропроводки і електроприймачів напруга має бути не більше 1000В.
  • Після вдалого гасіння пожежі, потрібно провітрити приміщення, щоб підвищена концентрація вуглекислоти не призвела до непритомності.
  • Не слід вдихати повітря і під час безпосереднього користування вогнегасником – краще затримати дихання на кілька хвилин.

Чернівецьке районне управління

ГУ ДСНС України