Чернівецька районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Доступні ліки»

«Доступні ліки»  (програма реімбурсації)

 

Що таке «реімбурсація»? 

Як отримати «доступні ліки»?

На лікування яких захворювань поширюється реімбурсація?

Які ліки Ви можете отримати безкоштовно або з частковою оплатою?

 

Що таке «реімбурсація»? 

Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів.

Ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями/терапевтами через електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Як отримати «доступні ліки»?

- Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація (якщо звернення не вперше, то телефонує лікарю).

- Лікар проводить прийом і виписує е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

- На мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

- Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Перелік таких аптек є на сайті НСЗУ

- В аптеці пацієнт повідомляє працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом: диктує усно, надає надруковану інформаційну пам’ятку або записку із виписаним на неї номером рецепта, показує увімкнений екран свого телефону з відкритим СМС тощо.

- Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

На лікування яких захворювань поширюється реімбурсація?

«Доступні ліки» поширюються на лікування наступних захворювань:

серцево-судинні захворювання;

бронхіальна астма;

діабет ІІ типу;

цукровий та нецукровий діабет (з 1 жовтня 2021 року);

розлади психіки та поведінки (з 1 жовтня 2021 року);

епілепсія (з 1 жовтня 2021 року).

Які ліки Ви можете отримати безкоштовно або з частковою оплатою?

Реєстр лікарських засобів, що підпадають під програму «Доступні ліки» (реімбурсацію), затверджує МОЗ України.

Станом на 04.10.2021 діє два реєстри лікарських засобів, які підлягають реімбурсації:

Реєстр № 1 Реєстр № 2
1 Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом
на 05 серпня 2021 року, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10.08.2021 № 1705 (далі – Реєстр № 1) (Переглянути перелік лікарських засобів можна за посиланням: https://cutt.ly/HEJ0Y43).
2. Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом
на 01 жовтня 2021 року, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.09.2021 № 2077 (далі – Реєстр № 2) (Переглянути перелік лікарських засобів можна за посиланням: https://cutt.ly/1EJ0fGv ).
11 серпня 2021 року набрав чинності Реєстр № 1. До оновленого реєстру увійшло 293 препарати, з них 16 - для лікування бронхіальної астми, 51 - для лікування цукрового діабету II типу, 226 - для лікування серцево-судинних захворювань, в тому числі, для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів,.
Із 293 препаратів 70 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 6,28 грн, найдорожчий – 548,19 грн.
У реєстрі майже половина препаратів іноземного виробництва – 119 торгових найменувань ліків. 23 із 70 повністю безоплатних препаратів – іноземного виробництва.
Реєстр № 2 складається з двох частин:
- лікарські засоби, крім препаратів інсуліну - тобто ліки для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та розладів психіки та поведінки, епілепсії;
- препарати інсуліну - для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету.
До Реєстру № 2 включено 138 нових препаратів. З них:
5 для лікування нецукрового діабету (МНН «Десмопресин»), всі безоплатні; 57 - для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них 18 - повністю безоплатні. (МНН -  «Амітриптилін», «Вальпроєва кислота», «Галоперидол», «Карбамазепін», «Клозапін» «Ламотриджин», «Рисперидон», «Флуоксетин»); 76 - це препарати інсуліну. А саме: 22 препарати, з яких 14 безоплатних - інсуліни та аналоги для ін’єкцій швидкої дії; 16 препаратів, з яких 11 безоплатних - інсуліни та аналоги для ін’єкцій середньої тривалості дії; 22 препарати, з яких 14 безоплатних - комбінації інсулінів середньої і тривалої дії для ін’єкцій з інсулінами швидкої дії; 16 препаратів, з яких 8 безоплатних - інсуліни та аналоги для ін’єкцій тривалої дії.

Матеріал підготовлено з відкритих офіційних джерел Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби охорони здоров’я України.

За більш детальною інформацією, будь ласка, завітайте на офіційну сторінку МОЗ України  та/або сторінку Національної служби здоровя України.

Відповідальний Департамент реабілітації та медичного забезпечення, телефон для довідок: +38(063) 230-23-25.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь